Zapobieganie rzęsistkowicy

Najskuteczniejszym sposobem walki z rzęsistkowicą jest zapobieganie zakażeniu rzęsistkiem. W tym celu należy ograniczyć się do współżycia jedynie z jednym, stałym partnerem seksualnym albo używać prezerwatyw, jeśli odbywamy stosunki płciowe w przygodnymi partnerami.

Oprócz wstrzemięźliwości seksualnej i stosowania środków chroniących przed przenoszeniem chorób wenerycznych, ważne jest również przestrzeganie zasad higieny osobistej, tj. codzienne zmienianie bielizny, posiadanie i korzystanie jedynie ze swoich środków czystości, takich jak szczoteczki do zębów, bielizna, gąbka kąpielowa czy ręczniki. Należy także dbać o higienę ciała – brać częste kąpiele i używać środków do higieny intymnej.

łono

Ostatnim, ale nie mniej ważnym zaleceniem jest dbanie o czystość toalety i urządzeń sanitarnych, z których korzystamy. Powinna być ona regularnie myta i dezynfekowana. Należy również w miarę możliwości unikać korzystania z toalet publicznych oraz zachowywać szczególną ostrożność przy korzystaniu z miejsc, gdzie mamy do czynienia z ludzkimi skupiskami, np. w szkole, internacie, na basenie czy w miejscu pracy. W takich miejscach istnieje zwiększone ryzyko bytowania i zarażenia się rzęsistkiem pochwowym.

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy! Śmiało, bądź pierwsza/y! :)


Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.